Aquajoggen
Twee begeleiders lopen langs de badrand. “Ik zie alles,” roept badjuf Esther ter Wal quasi streng door de microfoon. Maar dan vervolgt ze rustig: “Je kan het zo zwaar maken als je wilt. Wil je rustiger, doe dan rustiger. En nu rennen naar het volgende stationnetje.” Met het ‘rennen’ bedoelt Esther dat de deelnemers een hardloopbeweging maken in het water. Noem het ‘aquajoggen’. “Daar ga je een wespentaille van krijgen,” grapt Esther. Een grote lach op de gezichten. Iedereen doet mee op zijn of haar eigen niveau. Traag en ontspannen of fanatiek en intens.
Groepsles voor iedereen
De sfeer is gemoedelijk. De temperatuur in het zwembad in Ommen ook. “Het water in het instructiebad is lekker warm, ruim 31 graden,” vertelt Dineke Boerkamp (68) na de Aqua+-groepsles. “Ik ben anderhalf jaar geleden begonnen, na mijn heupoperatie. Daarvoor zwom ik banen in het wedstrijdbad, en nu doe ik met deze groep mee. Een mooie, gemengde groep, stuk of dertig mensen van 55 tot 85 jaar. Elke week een andere les, dan weer aandacht voor de armen, dan de benen.”
“Ik wilde altijd al zwemmen,” zegt Betsie Westerhof (69), die zich vier maanden geleden bij de groep aansloot. Ze woont net als Dineke in Dalfsen en geniet wekelijks van het sportieve uitstapje. “Kwartiertje rijden, dus ik ben er zo,” zegt Betsie. “Ik ben een waterrat. Door deze les voel ik me fitter. Ik voel mijn spieren in beweging, ook al is het ontspannend. Dat voelt na afloop voldaan, heerlijk.”
Muziek erbij
“In het water voel ik me echt vrij,” zegt Dineke. “Ik voel me ook lichter, dat is fijn. Het is iedere week een feestje. Even zonder mijn man ook, die houdt van accordeonspelen en loopt veel met onze honden. Dit is voor mezelf. Het doet wat voor mijn lichaam. En die muziek erbij, gezellig. Esther gebruikt muziek die bij de groep past. Esther is top. Ze gaat echt in gesprek met de groep, vertelt ook van alles over zichzelf. Dat geeft een betrokken en veilige sfeer.”
“Het gewone,” vult Betsie aan. “Dat maakt het zo fijn. Zo gaan we met elkaar om.”
Kopje koffie
Na afloop van de les trakteert de Carrousel de groepsleden op een kopje thee of koffie en is het nakletsen geblazen. “Gezellig!,” zegt Dineke. “Dikke aanrader, dat zwemmen. Gewoon doen! Ook als je niet goed kan zwemmen, kun je meedoen. Je kan overal staan op de bodem. Het is heel laagdrempelig. En heel betaalbaar, ook prettig. Ik ben nog nooit met tegenzin naar de les gekomen.”
Probeer het uit in 2025
Als lid van Carinova Thuizz krijgt u voordeel bij vele zwembaden in de regio. Denk aan gratis proeflessen of korting op een badenkaart. Interessant? Kijk voor meer informatie op zwemmen voor leden.